historiske strømpriser
  • Tabellen viser månedlig gjennomsnittlig spotpris i Norges fem ulike geografiske prisområder for strøm. Alle prisene i tabellen er oppgitt inkludert moms, med unntak av NO4 der man har momsfritak.

    Ønsker du billigere strøm? Se vår anbefalte avtale

    Sørøst-Norge – Oslo (NO1) Prisene er inkludert mva.

    Måned/År20222021202020192018
    Januar175,7962,5630,5168,2439,12
    Februar150,6768,1315,7956,4446,3
    Mars233,7952,6611,2651,0753,15
    April217,4956,56,6649,7346,75
    Mai206,2160,719,9448,2439,46
    Juni187,7458,641,9536,6552,86
    Juli208,6272,061,8842,2362,34
    August93,534,8643,2561,85
    September135,4512,6337,0855,94
    Oktober122,117,9446,4249,51
    November132,916,2653,4557,77
    Desember221,4126,7647,763,5

     

    Sørvest-Norge – Kristiansand (NO2) Prisene er inkludert mva.

    Måned/År20222021202020192018
    Januar175,7962,3930,5167,9438,93
    Februar150,6760,9915,6456,3546,21
    Mars233,7952,6511,2251,0550,2
    April217,3655,486,6649,7846,43
    Mai206,6560,799,948,2439,46
    Juni233,3468,61,9536,8252,86
    Juli328,4774,531,8842,2361,17
    August93,575,1343,2560,92
    September135,4512,7537,355,93
    Oktober123,6317,9446,3749,5
    November132,926,2453,3857,76
    Desember221,3526,7747,5663,47


    Midt-Norge – Trondheim (NO3)
    Prisene er inkludert mva.

    Måned/År20222021202020192018
    Januar32,9856,8629,1264,1238,97
    Februar22,5955,117,4355,1747,54
    Mars21,6031,7512,5349,9753,8
    April56,3434,76,649,747,12
    Mai19,7046,11247,2640,65
    Juni14,8044,64,2231,6653,57
    Juli23,8259,263,441,5762,02
    August74,478,4945,6261,8
    September67,3913,3841,3858,77
    Oktober31,2316,3646,2550,88
    November52,156,2452,2256,97
    Desember75,9618,8844,6962,7


    Nord-Norge – Tromsø (NO4)
    Prisene er uten mva.

    Måned/År20222021202020192018
    Januar26,2237,6823,2650,130
    Februar16,1745,5213,9144,1336,14
    Mars15,125,210,0239,9843
    April17,8426,875,3839,738,09
    Mai11,2532,829,7637,7234,1
    Juni8,5621,253,3825,3842,82
    Juli19,1922,852,9333,1248,18
    August44,656,0336,0948,25
    September51,257,4233,0546,34
    Oktober22,2210,436,6241,74
    November41,77,0441,445,04
    Desember60,6814,0635,7149,64

     

    Vest-Norge – Bergen (NO5) Prisene er inkludert mva.

    Måned/År20222021202020192018
    Januar171,4162,4830,567,8938,96
    Februar150,3068,0115,7956,3846,23
    Mars233,8052,6611,2651,0750,78
    April217,9755,496,6649,7846,79
    Mai206,2760,959,9448,2439,43
    Juni187,6558,611,9536,6552,78
    Juli208,6272,061,8842,2361,13
    August93,634,5243,2560,89
    September135,4512,7537,0855,79
    Oktober121,8817,2246,4247,1
    November133,085,5953,5756,77
    Desember220,8626,147,7263,32